Jak zwiększyć prędkość nauki wielokrotnie bez większego wysiłku?

Jak zwiększyć prędkość nauki wielokrotnie bez większego wysiłku?

Jak zwiększyć prędkość nauki wielokrotnie bez większego wysiłku?

Myślę, że rozwiązanie tego problemu znacznie ułatwiłoby nam życie oraz oszczędziło wielu stresów z tym związanych. Oczywiście jest wiele różnych technik czy też trików, aby uczyć się szybciej. Dzisiaj jednak chcę zwrócić twoją uwagę na wyniki bardzo ciekawego badania, z którego wynika, coś, co może nie jest dla ciebie żadną nowością, a mianowicie, że podczas nauki należy robić przerwy, jednak z tego badania wynika, że należy to robić znacznie częściej niż ci się wydaje, tzn. uczysz się na przykład języka angielskiego przez 10 sekund, a następnie robisz sobie przerwę również 10-cio sekundową, następnie powtarzamy ten proces wielokrotnie.

Dlaczego w ten sposób?

Zauważano, że podczas tej krótkiej przerwy mózg kondensuje to, co powtarzałeś i powtarza to dwudziestokrotnie szybciej, czyli podczas tych krótkich przerw mózg wielokrotnie oraz superszybko powtarza daną treść materiału. Czy nie jest to fenomenalne? Ty się relaksujesz, a mózg zasuwa na pełnych obrotach.

Umów się na darmową próbną lekcję angielskiego dostosowaną do Twoich potrzeb. Nie musisz umieć nic!

 

Aby ta metoda działała, należy spełnić dwa warunki:

1) Powtarzasz dany fragment wiedzy wielokrotnie.
2)W trakcie tych krótkich przerw nie możesz nic robić. Najlepiej jest po prostu zamknąć na chwilę oczy, starając się nie myśleć o niczym, po prostu się relaksujesz.

Być może po przeczytaniu tego uważasz, że to bardzo dziwna metoda, której nie można wykorzystać w życiu. Muszę ci powiedzieć, że też tak myślałem, dopóki sam nie sprawdziłem tego na sobie, studiując angielski. Mam dla ciebie dobrą wiadomość, da się to zrobić bez żadnego problemu. Nie musisz odmierzać czasu superdokładnie, po prostu robisz to na wyczucie. 10 sekund to niewiele, w związku z tym łatwo wyczuć, kiedy należy przejść z ćwiczenia do relaksu i odwrotnie.

Zdecydowanie warto spróbować, bo możesz naprawdę wiele zyskać, a co więcej nie będziesz tak zajechany, jak przy standardowej nauce wkuwania treści.

 


Materiały źródłowe w języku angielskim:
Cell Reports
The Science of Hearing, Balance & Accelerated Learning | Huberman Lab Podcast #27

W artykule wykorzystano zdjęcie
Umów się na darmową próbną lekcję angielskiego dostosowaną do Twoich potrzeb. Nie musisz umieć nic!

 

Angielski online

Share this :
Zapisz się na darmową lekcję próbną. Możesz tylko zyskać!